Haberler

January 23, 2021

Kapasite acelede!

Yeni taç pnömoni salgınının yarattığı talep şiddetli olmaya devam ediyor, art arda 5G cep telefonlarının ve oyun konsollarının piyasaya sürülmesiyle birleştiğinde, yarı iletken endüstrisi nadir ve büyük bir refah başlattı ve ses sürekli yükseliyor.Bunların arasında, Tayvan, Çin'deki paketleme ve test tesisi, geçen yılın dördüncü çeyreğinde fiyatları başarıyla artırdı.Son zamanlarda sektör, çeşitli firmaların bu yılın ilk çeyreğinde maksimum% 20 artışla ambalaj fiyatlarını yeniden yükselttiğini bildirdi ve bu da bu yılki performansa hayal gücü ekliyor..

Piyasa kaynakları, ASE'nin geçen yıl acilen binlerce tel bağcı satın aldığını belirtti.Aynı zamanda, altın fiyatlarındaki güçlü yükselişi ve Yeni Tayvan dolarını yansıtmak için, geçen yılın dördüncü çeyreğinde, aylık cirosu yaklaşık 1 milyon ABD doları ve üzerinde olan müşterilerin fiyatı% 10 ~ 20 arttı.%.Bu yılın ilk çeyreğinde fiyatlar yeniden artırıldı ve bazı ürünler% 20 ayarlandı.

"Big Brother" liderliğinde birçok ikinci kademe paketleme ve test tesisi de% 10'luk bir artışla yükselen fiyatların hızını takip etti.Chaofeng ve Lingsheng'in de art arda yüzlerce tel bağlama makinesi satın aldığı anlaşılmaktadır.İki şirket şu anda yaklaşık 3.000 ve 1.300 makineye sahip.Transcend'in yeniden yatırım modeli de geçen yıl Aralık ayında 30-40 satın aldı.Yeni makine bu yılın ilk çeyreğinde hizmete girdi.ASE ve diğer paketleme ve test tesisleri söylentilere yanıt vermiyor.

Sektöre göre, bu fiyat artışları dalgası esas olarak birinci hat paketleme ve test tesislerinden kaynaklandı ve ardından ikinci hat tesislere yayıldı.Bunun ana nedeni, birinci sınıf tesislerin üretim hattı için daha fazla malzeme kullanması ve hammadde fiyatına daha duyarlı olmasıdır.Satın alma maliyetlerindeki artışla birlikte, fiyat ayarlamaları hızlı ve acil hale geldi, böylece geçmişte fiyatlarını yükseltmek zor olan ve hatta çoğu zaman pazarlık yapılan ikinci kademe fabrikalar da fiyatları sorunsuz bir şekilde yükseltebilir.

Bundan önce, paketleme ve test tesisi, geçen yıl Ekim ayında yetersiz üretim kapasitesi nedeniyle tel çerçeve yapıştırma ve paketleme fiyatını artırmış, acil siparişlerin fiyatı ve yeni üniter kanun% 10 artmıştı.Kasım ayından sonra top ekim ve paketleme üretim kapasitesi dolu olacaktır.Stokta yok ve fiyat artışı, bu nedenle yeni siparişlerin fiyatı yaklaşık% 20 arttı ve acil siparişlerin fiyatı% 20-30'dan fazla arttı.Bir önceki yılın Kasım ayının ortasından sonuna kadar, paketleme ve test pazarı geleneksel sezon dışı dönemine girdi, ancak geçen yıl tam kapasiteyi bu yılın 1. çeyreğinden önce rahatlatmak değil, aynı zamanda sıkı paketleme kapasitesi de zor görünüyor. en azından bu yılın ikinci çeyreğine kadar devam edecek.

ASE COO'su Wu Tianyu daha önce yarı iletken tedarik zincirinin şu anda taşıyıcı panolar ve kurşun çerçeveler gibi malzemelerle tamamen yüklü olduğunu belirtmişti.Paketleme ve test üretim hatları da "dolu ve sıkı" ve talep hala artıyor. Üretim kapasitesini genişletmek isteseniz bile, üretimi bir bütün olarak genişletmelisiniz.Arzın mevcut durumunun bu yılın ikinci çeyreğinin sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Paketleme ve test tesisinin büyük düzeni, geçen yılın performansına yansıdı.2020'nin ilk üç çeyreğinde ASE'nin geliri 328.101 milyar NT $ (aşağıda aynı), yıllık% 10.41 artış ve vergi sonrası net kar 17.549 milyar NT $ oldu.Sektör, 2020'nin dördüncü çeyreğinde gelirin rekor seviyelere ulaşmaya devam edeceğini tahmin ediyor ve tüm yıl boyunca çift haneli artarak 455 milyar yuan'ı aşması bekleniyor.

Ayrıca endüstri, sıkı paketleme kapasitesinin bu yılın en az ikinci çeyreğine veya daha da uzun süre devam edeceğini tahmin ediyor.Tam kapasite ve fiyat artışları ile bu yılın ilk çeyreğinde Tayvan'ın paketleme ve test tesisleri sezon dışı olacak..Önde gelen üretici ASE, AiP (anten paketleme) ve SiP'de (paketlemede sistem) maliyet ve teknik avantajlara sahip ve uluslararası müşterilerden gelen büyük siparişleri yutmaya devam etmesi bekleniyor.Bu yılın geliri ve kârı geçen yıldan daha iyi olacak ve çift haneli rakamları koruyacak.Büyüme ivmesi.

HOREXS artık SIP paketi alt tabakası üretmek için de yeterli yeteneğe sahip, Bununla birlikte, Q1'de HOREXS siparişleri de çifte rezervasyon yapılmasına rağmen, sipariş teslim süresi etkilenmemesine rağmen, her gün üretim için bekleyen büyük siparişler var. 2021'in ikinci yarısında, HOREXS üretim kapasitesi de büyük ölçüde artacak.Müşterilerin alt tabaka üretim süresi konusunda endişelenmesine gerek yok, HOREXS'in yeni müşteri siparişleri için hala yeri var.

İletişim bilgileri